לתיאום פגישת יעוץ
עם יועץ מס מומחה

דף הבית » תכנון מס

תכנון מס

תכנון מס אגרסיבי או לגיטימי

לפעול נכון זה חיסכון– הקדימו תכנון מס לפעילות העסקית שלכם!
מודעות לזכויות שווה הרבה כסף עבורכם- אז מה באמת מגיע לכם?
המס על הנדל"ן כבד! –  שווה שנבדוק לכם את השורות הקטנות!
תכנון מס עם יועץ מקצועי,  נסו פעם אחת ותראו כמה תחסכו!

אנו בחברת מנטו, נבדוק בקפדנות את כלל תשלומי המיסים, תוך תשומת לב רבה לנושא הנדל"ן. נפעל לצמצום התשלומים ולהגדלת ההחזרים. נמנע מכם צער מיותר בעקבות הזנחת סוגיית המיסים סביב כול הפעילות העסקית שלכם!
  • תכנון הפרשות לפנסיה ולקופות גמל תוך מיקסום ההטבות
  • תכנון מס אישי ומשפחתי לניצול מרבי של מבנה המשפחה
  • תכנון מס שבח לקראת יוזמות ועסקאות בתחום הנדל"ן
  • תכנון מס מושכל ושקול בהתאם לחוקים ולתקנות
הקדימו תכנון לביצוע. מניסיוננו, אנו משוכנעים שאחרי פנייתכם אלינו, התוצאות ידברו בעד עצמם!
ניהול עסקי שוטף כרוך במספר החלטות מהותיות הנוגעות לתכנון מס. חיסכון בעלויות המס הודות לתכנון מס הוא חלק לגיטימי בתחום האסטרטגיה החשבונאית של העסק. במילים אחרות, זוהי פעילות חוקית שאין לה כל נגיעה או זיקה החורגים מגבולות החוק, כגון העלמת מס או אי דיווח על הכנסות.
 
תכנון מס חכם בהתאם לפרופיל ההתנהלות העסקית יאפשר לנישום לבחור באופציה שתניב תשלומי מיסים מינימאליים. למשל, רישום העסק כחברה משפחתית עשוי להוביל להקלות מס שמהם ייהנה כל אחד מהבעלים הרשומים. בהקשר לתפעול העסק המשפחתי, ניתן לשקול חישוב מס נפרד לשני בני הזוג. חישוב מס נפרד לבני הזוג יאפשר קבלת נקודות זיכוי אישיות לכל אחד מהם. אלא שלצורך כך יש לוודא עמידה בדרישות החוק, שהעיקריות שבהן הן הוכחת הנחיצות של בן הזוג כעובד בעסק, וכן תשלום שכר בגדר הסביר, משמע, בסדר גודל שהיה משולם לממלא אותה משרה שאינו בן משפחה. במהלך תכנון מס יש מקום רב לבטא יכולות מקצועיות בהיבט של ייעוץ מס. כמה שהדבר יישמע מוזר,יתכנו אף מקרים  שבמסגרת אסטרטגית תכנון המס, נמליץ  אפילו על הקמת חברה בחו"ל לדוגמה חברה בקפריסין.
 
אנו בחברת מנטו איננו תומכים בבעלי עסקים שמחליטים על דעת עצמם לחצות את הקו הדק העובר לעיתים בין תכנון מס לגיטימי לתכנון מס שהוא פלילי, ושיש בו משום הונאת רשויות המס. מתוך רצון לבצע תכנון מס מיטבי ללקוח, נתחיל בבחינה כללית של העסק, ובתוך כך, נתרשם ממחזורי ההוצאות ברמה היומית. אחר כך ננסה להבין בשיתוף פעולה עם בעל העסק לאן פניו. זאת אומרת, נערוך תחזית שתנסה לאמוד את ההתפתחות העתידית של העסק. למשל, אם בעל העסק מתכוון למכור נכסים שיצריכו תשלום מס שבח, נוכל לבצע עבורו קיזוז מס שבח מול הפסדים מהעסק, או לחילופין, לקזז מקדמות כתוצאה מהוצאות עודפות. 
 
סוגיית השבח הינה קריטית משום שתשלומי המס כאן גבוהים במיוחד.  תכנון מס אשר מקדים פעילות עסקית בתחום הנדל"ן יכול לשנות את כל התמונה, ובתוך כך, להכריע האם העסקה תהייה פטורה ממס שבח או חייבת. רמת המורכבות בעניין מס השבח היא כה גבוהה, שרק ניסיון רב והתמצאות רחבה מאפשרים למצוא את הנתיב שיוביל לפטור מלא, או לכל הפחות, לתשלומי מס מינימליים.