לתיאום פגישת יעוץ
עם יועץ מס מומחה

עלות מילוי טופס הצהרת הון

טופס הצהרת ההון שהוביל למאסרו של אל קפונה - עלול להיות מחיר הצהרת ההון שלכם

כידוע, ישנם פושעים מאוד מתוחכמים ויצירתיים שלתפוס אותם זה עסק לא פשוט בכלל.  בדפי ההיסטוריה מצוין אל קפונה כאחד מראשי הפשע בארצות הברית בשנות העשרים והשלושים של המאה ה-20. עיסוקו המוצהר היה סוחר רהיטים משומשים. לימים הוא הפך ליעד מרכזי של ה-FBI , אך רק בשנת 1931 הצליחו להכניסו לכלא באשמת העלמת מס הכנסה, בעקבות טופס הצהרת הון שהגיש, והוא נידון ל- 11 שנות מאסר. למעשה, את טופס הצהרת ההון המציאו במיוחד בשבילו, כי לא יכלו להוכיח את הרציחות, ניהול בתי הבושת, ושאר החסדים שהוא היה מעורב בהם. אז אתם שואלים כמה עולה הכנת הצהרת הון?


טופס הצהרת הון הוא בהחלט אחד הכלים העיקריים והיעילים העומדים לרשות מס הכנסה. פקיד השומה לא מתקשה לדעת, כמה פעמים נסעתם לחו"ל, איזה רכבים וזכיות במקרקעין יש בבעלותכם, כמה בזבזתם בכרטיסי אשראי, כמה שילמתם על החדר שינה החדש,ובקיצור אין לפקפק בחשיבותו של אמצעי זה בהספקת נתונים לרשויות המס.


דוח הצהרת הון מדווח באופן עקבי ועל בסיס שוטף, כך שגם אם לפקיד השומה אין זמן לבדוק את הדוחות, הרי השינוי בהון האישי שלכם צריך להיות בהתאמה לדוחות הללו. לדוגמא, אם סה"כ הרכוש שלכם בשנת 2011 היה מיליון ש"ח, והיום בשנת 2016, ההון שלכם עומד על 2 מיליון ש"ח, המשמעות היא שבמהלך ה- 5 שנים הללו הייתם צריכים לדווח בדוחות על הכנסה נטו (לאחר ניקוי תשלומי מיסים, תשלומי ביטוח לאומי והוצאות לא מוכרות) של לפחות מיליון ₪, וזאת, לאחר הפחתת עלויות המחייה שלכם (שבדרך כלל מחושבות בהתאם לגובה ההכנסה שלכם ע"פ טבלאות נתונות).


על כולם לדעת כי חובה להיות מאוד קפדן ומדויק באופן רישום הנתונים בטופס הצהרת ההון. ישנה חשיבות לכל התחומים המדווחים, החל בצורת רישום הלוואות ועלויות הנכסים, צורת רישום ערכי הריביות למיניהן וחלה בהוצאות דוגמת המטפלת של הילד. אי דיוק ברישומים עלול לעורר חשדות לגניבה או הטעיה, גם אם הנכם אנשים ישרי דרך. מפאת הרגישות הגבוהה של מילוי הצהרה זו, יש לעשות זאת בשיתוף עם יועץ מס קפדן ומנוסה. אז אתם רוצים לדעת מה מחיר הכנת הצהרת הון? 


הכנת הצהרת הון ראשונה היא הליך מורכב ומפרך גם אם שכרתם יועץ מס לעשות זאת, מאחר ויהיה עליכם לגייס הרבה מסמכים, ובמקרים רבים חברות הביטוח או הגופים השונים לא תמיד מעמידים לרשותכם את המסמך הנכון, כך שצריך להתאזר בסבלנות ולהתמיד באיסוף כל המסמכים שיועץ המס ביקש לרכז לטיפולו על מנת להכינו כראוי בכדי להימנע מבעיות מיותרות מול הרשויות.


תהליך הכנת ההצהרה עשוי להציף מקרים רבים של הכנסות שהיו לכם ואשר יתכן כי אינן מתועדות בדוחות השוטפים שלכם. לדוגמא, אם נולד לכם בן וערכתם ברית וקיבלתם מתנות על סך 100,000 ש"ח, מומלץ בחום להפקיד את כל הסכום בבנק ולהכין רישום מתועד כהוכחת הכנסה עבור הצהרת ההון. הכנסות שאין להם תיעוד בבנק, כמו "הדודה שלי הביאה לי מתנה במזומן", לא תקפות, ולכן במקרים שהדודה נותנת לכם כסף, יש לבקש ממנה לבצע העברה בנקאית. במקרים אלו יש להיזהר מהעברות כפולות. משמע, אם הדודה תעביר לכם ויומיים אחר כך הכסף יוחזר לחשבון שלה, למס הכנסה לא תהיה שום בעיה להעניש על כך.

כמה עולה הצהרת הון ומה כולל מחיר הצהרת הון ומה עלות הצהרת הון שלא הוכנה כראוי

הצהרת הון ראשונה עולה 1500 ש"ח, בהצהרה זו אנחנו שמים דגש לא לשכוח שום דבר, נותנים הדרכה מלאה כיצד להתנהל מרגע הגשת הצהרת ההון הראשונה ועד להצהרות ההון הבאה בכדי שהעלות תסתיים בעלות הכנת הצהרת הון בלבד.
הצהרת הון שנייה עולה 3000 ש"ח, הסיבה למחיר הצהרת ההון השנייה נובע מביצוע השוואת הון בין שני הצהרות ההון ומציאת הסברים להפרשי ההון שימצאו בבדיקה, זאת כמובן לאחר הצבת כל הנתונים של ההכנסות מהדוחות וכל ההוצאות כמו תשלומי מיסים וביטוח לאומי.
תכנון לקוי במילוי הצהרת הון עלול להוביל לעלות הצהרת הון יקרה מאוד ע"י קביעות של פקיד השומה בעניין הכנסתכם החייבת במס. כמובן שבמחיר העלות של הצהרת ההון קיימת אחריות מקצועית של יועץ המס המכין אותה בכדי שאתם תהיו רגועים.