לתיאום פגישת יעוץ
עם יועץ מס מומחה

דף הבית » אודות מנטו

אודות מנטו

להקטין את המס ולהגדיל את הנטו

 שלום שמי רונלד רובינס, יועץ מס, מומחה בדיני מיסים, החזרי מס ומשא ומתן מול הרשויות, יליד שנת 1970 נשוי באושר ועושר לולריה ואב למוניקה. הנני בעל משרד הנהלת חשבונות "מנטו- להקטין את המס ולהגדיל את הנטו"- המשרד מתמחה בהחזרי מס מסוגים שונים החל מהחזרי מס לשכירים וקלה בהחזרי מס מורכבים כמו החזר מס שבח. כמו כן המשרד מטפל  בניהול חשבונות עבור עצמאיים וחברות. הייתי חבר בוועדה המקצועית בלשכת יועצי המס, ובעל ניסיון מצטבר של למעלה מעשרים שנה בניהול עסקים רבים בארץ ובחו"ל. תחומי ההתמחות העיקריים בהם אני מטפל כוללים בין השאר: ייצוג מול הרשויות, הפקת דוחות שנתיים והצהרות הון, ניהול חשבונות לעוסק פטור ולעוסק מורשה וכן פתיחה וליווי עסק חדש.

הידע הרב שרכשתי ורגישותי הגבוהה לצורכי הלקוחות מאפשרים לי להעניק שירות מקצועי, איכותי ואכפתי, תוך הזדהות מוחלטת עם לקוחותיי ותוך שמירה על קשר אישי עם כל אחד מהם. במהלך כל טיפול, אני מקפיד על ירידה לפרטים הקטנים ביותר, מספק הסבר מפורט ומפנה קשב מלא לצורכי הלקוח.

מתוך עבודתי האינטנסיבית מול הרשויות השונות למדתי להכיר לעומק את רזי הביורוקרטיה ואת מערכת הדינים הסובבת את עולם המיסוי על מנגנוניו הסבוכים והמפותלים. הודות לכך, יש ביכולתי להפיק עבור לקוחותיי תנאים משופרים ויחס מועדף מאותן הרשויות. דעו כי אינכם לבד במערכה. זמינות השירות הנה ערך עליון אצלי גם בכל הקשור לייצוגכם מול הרשויות. אני אעמוד לצדכם ואייצג אתכם בכל התנהלות מול כל רשות שהיא. אדאג להשיג את המירב עבורכם ולהבטיח לכם את מלוא הביטחון והשקט הנפשי.
 
כידוע, תחום המסים הנו מורכב ומכריע בחשיבותו וברגישותו באשר לרווחי הפירמה ולהתנהלותה התקינה. מתוך אותה ההבנה, מיסדתי מדיניות אשר מאפשרת הרכבה שונה וייחודית לכל עסק ועסק. אשמח להעניק מניסיוני ומידיעותיי המקצועיות, ואני משוכנע כי אוכל להביא תוך זמן קצר לשיפור בתוצאות העסקיות שלכם.
 

המפגש האישי שלי עם רשות המיסים

גדלתי במשפחה שהצליחה להתבסס כלכלית בצורה מרשימה אודות לעבודה קשה ומאומצת של אבי. למרבה הצער אני נושא עימי עוד מילדותי זכרונות לא נעימים בכל הקשור להתנהלות מול מס הכנסה. באחת הפעמים, בהיותי כבן 13, פרצו לביתנו בשעה 4 בבוקר 18 חוקרי מס הכנסה, עם צו של שופט כמובן, ופירקו את ביתנו לגורמים. המטרה שלהם היתה לחשוף ממצאים להעלמות מס, אך כמובן שהם יצאו בידיים ריקות. אבי אכן היה מוכשר מאד במה שמכונה "לעשות כסף". היות והוא לא סבל את ההתעסקות עם הניירת, הוא נהג לשכור את שירותיהם של רואי חשבון, יועצי מס ועורכי דין שיעשו זאת עבורו. כל זאת לא עזר. מפעם לפעם מס הכנסה פשוט החליטו "להתלבש עליו" כאילו מדובר באחרון העבריינים שכל עניינם הוא כסף שחור.
 
במקרה נוסף שזכור לי הסתבר היה שמס הכנסה הציבו מצלמות "בכינון ישיר" אל קופה רושמת בקונדיטוריה שהייתה בבעלות אבי.  עובדת זמנית שעבדה בחנוכה ומכרה ספוגניות גנבה שקל והמצלמות תיעדו שהיא שמה את המטבע בכיסה. בעקבות אותו הפשע הקטן שלה שילם אבי רבבות דולרים ואף קיבל מאסר על תנאי. מתוך ייאוש טוטאלי, החליט אבי לעזוב את הארץ ויחד עימו עזבתי גם אני. במשך שנים רבות ניהלנו עסקים בכל רחבי אירופה, מייצור מזכרות ועד להפעלת בתי קפה ומסעדות שתמיד היוו חלק אהוב על אבי. ההבדל היה שהפעם מס הכנסה כבר לא היה שותף. חבריו של אבי כינו אותו "מנטו" ואני בחרתי לקרוא את העסק הנוכחי שלי על שמו- "מנטו- יעוץ מס וניהול חשבונות".  
 

ההחלטה שלי להיות יועץ מס

 לאחר מספר שנים בחו"ל שבתי ארצה. עם שובי נאלצתי לחוות בפעם הראשונה דיון במס הכנסה. בהזדמנות זו נוכחתי לדעת על בשרי באיזה חוסר אונים המעמד הזה כרוך. שכרון הכוח של מס הכנסה והיכולת שלהם לעשות כל מה שעולה על דעתם הוא בלתי נתפס. הם מסוגלים "לפשוט את עורו של מי שניצב מולם. בדיון הראשון אז הייתי מיוצג ע"י יועץ מס ותיק שהמליץ לי לשלם למס הכנסה 50,000 ₪ בכדי לגמור איתם את הסיפור. אני סרבתי בעקביות, גם כשהוא חזר עם הצעה של 25,000 ₪, ובסופו של דבר הודעתי לו שאני הולך לייצג את עצמי. הוא הזהיר אותי שאפילו אלוהים לא יוכל לעזור לי אחרי שאלך לבד, אבל אני לא פחדתי ואמרתי שאם לא אצליח אעזוב את הארץ אחת ולתמיד. לדיון הבא הגעתי נסער ביותר וצעקתי במשך 3 שעות רצופות. מתוך כאב אמיתי חבטתי על השולחנות לתדהמת המפקח. התוצאה הייתה שבאותו יום יצאתי עם הסכם שעל-פיו מס הכנסה יחזיר לי 12,000 ₪. מלא סיפוק מהצלחתי,  עזבתי בכל זאת את הארץ שוב  כי לא יכולתי להשלים עם חוסר השקט כאן. אולם כאדם שהחברה הישראלית חשובה לו ומתוך געגועים לארץ, החלטנו אני ואשתי לחזור ארצה. בנקודה זו גם החלטתי להתמחות כיועץ מס. אני מודה שהעימותים עם מס הכנסה הם כבר דרך חיים עבורי. במלוא הכנות אני מודה ומתוודה שלעיתים עדיף לשלם להם ולהימנע ממלחמות קשות ויקרות. יחד עם זאת, כל מקרה לגופו של עניין.
 

התובנה שמאחורי הלימודים וההתמחות כיועץ מס

לימוד יעוץ מס הוא מהקשים שיש, ולא בכדי רק כ-7% זוכים לעבור את הבחינה. השקעתי רבות וסיימתי את לימודיי  כיועץ מס בהצטיינות יתרה. השלמתי את ההתמחות באחד מהמשרדים הגדולים של רואי החשבון בארץ. למרות המוניטין הרב של אותו משרד, הופתעתי לרעה מדרך ההתנהלות שלו. אין זה המקום להטיל דופי וביקורת, אך אציין שכאן הזדמן לי להתרשם ממה שמכונה "הנהלת חשבונות בשלט רחוק". מהתנסות זו למדתי עד כמה חשוב הטיפול והיחס האישי לכל לקוח ולקוח. דבר ראשון שאני מקפיד לציין בפני לקוחותיי הוא שרשויות המס הם שותפים עיקריים בעסק. כל מעידה עשויה לעלות ביוקר רב, ולכן יש להימנע מדרכים עקלקלות ומקיצורי דרך בכל הקשור לניהול החשבונות של העסק. אין תחליף ליועץ מס ולמנהל חשבונות אמין ומקצועי, המעניק טיפול מסור ואישי- כזה הוא אני.
 

תרומתו של ניסיון החיים לעבודתי כיועץ מס

בגיל צעיר מאוד למדתי להיות סקיפר, להשיט ספינות ולשמור על שליטה בים הגדול והמאיים. למדתי מתי לצמצם מפרשים ומתי לשנות כיוון. כבר בגיל 18 הוצאתי הפלגות נוסעים ליוון ולקפריסין, ותמיד נתתי לנוסעים שהפליגו עימי הרגשת ביטחון מלאה. נתתי להם להרגיש שהם בידים טובות, כך שהם יכלו להתרווח וליהנות מהחוויה של ההפלגה. בדיוק  באותו אופן אני מתנהל כיועץ מס.  אני עושה כל שניתן כדי לתת ללקוחותי בטחון מלא, מספק הסברים מפורטים לגבי כל נושא מטופל, ומשרה אווירת שלווה ובטחון. אני תמיד לצד הלקוח בהתמודדות מול הרשויות ומכין את עצמי היטב לקראת כל דיון. אני ערוך לקראת כל תרחיש אפשרי, כך שהלקוח יכול להתמקד בפעילותו העסקית ללא כל דאגות או חששות. לעיתים אני מהרהר לעצמי, כמה חבל שאבי לא זכה לקבל שירות כמו זה שאני מעניק.
 
כחלק מהתקשרותי עם לקוחותיי, אני בוחר מעת לעת לצרף אותם להפלגות על יאכטה בפיקודי, בשיתוף פעולה עם דרך הים. אני ממחיש להם כמה שהים דומה למס הכנסה, וכיצד ניתן להתגבר בכל זאת על האיומים והתלאות, ולעבור בשלום גם על פני רשות המיסים. במים העמוקים אני סקיפר, על פני הקרקע החלקה, אני יועץ מס. אני אנווט אתכם להצלחה העסקית. אדאג תמיד להקטנת תשלומי המס ואשמור על השלווה והשקט הנפשי של כל אחד ואחת מכם.
1. מאת: שחר שאבי

רונלד, מהיכרותי האישית איתך אני יכול להעיד כי כל מילה חקוקה בסלע ! השקט התעשייתי שהינך מעניק ללקוחותייך והידע המקצועי שלך (ואינני חושב שיש היום רואה חשבון או יועץ מס במדינה עם ידע מקצועי כמו שלך) הם פשוט זכות לכל מי שסובב אותך ! ישר כח ותמשיך לעשות חיל !

2. מאת: ענת

מכתב תודה- ברצוני להודות ליועצי המס מחברת מנטו על בירור פנניתי. הסיפור פניתי בבעיית מס מקרקעין ליועצי המס מנטו , יועצי המס הסבירו לי מייד את הסוגייה , והסבירו לי שבהתאם לחוק אינני זכאית להחזר מס בצורה אדיבה מקצועית ונעימה. מאחר ולא היה טיפול נוסף לא שילמתי. מודה על השירות

3. מאת: modar

שלום אישתי פתחה עסק זעיר,ובפתיחת התיק במס הכנסה על תעודת זהות שלי במע"ם תעודת זהות שלה,האם זה תקין,רציתי לדווח מס לשנת 2019 ,רשום במערכת שבן הזוג הרשום ה אני ולא אישתי האם זה תקין ?

4. מאת: mento

תשובה: כן זה תקין